Szent Mihály napi tűzgyújtás – Itthon vagy! Magyarország, szeretlek.

A tavalyi évben – hagyományteremtő szándékkal – elindított “Itthon vagy – Magyarország, szeretlek!” Szent Mihály naphoz kötődő országos felhíváshoz Tiszacsege Városa is csatlakozott, immáron második alkalommal.

A nap programja egy városi kerékpártúrával kezdődött. A kerekezők igen szép számban a városi könyvtár előkertjében gyülekeztek, majd innen indultak végigkarikázni településünk utcáit. A rendezvény, eltérően a tavalyitól, a Tüzelős-ól udvarára várta vendégeit. Az érdeklődők, kicsik és nagyok ízelítőt kaphattak a hagyományos savanyúság, szilvalekvár, valamint must készítésből és akinek kedve volt maga is bekapcsolódhatott a munkába. A délután folyamán további kézművesfoglalkozásokon (agyagozás, üvegfestés, bőrözés) vehettek részt az idelátogatók, illetve ismeretüket tesztelhették a  ”Szüreti Totó”-val . A kisszínpadon a Debrecenből érkezett Dancing Boots együttes adott műsort, melynek végén közös táncra invitálták a  közönséget. Tiszacsege Város Önkormányzata és a Dr. Papp József Városi Könyvtár és Művelődési Otthon vacsorameghívása után a résztvevők átsétáltak a szabadidős parkba ahol Kocsis Sándor Örömóda c. vers szavalata közben meggyújtották a Szent Mihály napi máglyát.

Képes összefoglaló a rendezvényről: